Võilille salv

Võililli on terve maa ja ilm täis, valmistame nendest siis midagi ...
Kuiva naha niisutamise salv ja õli.
Võililleõied – 250-300g
Õli (aprikoosi, viinamarja, mandli jne) – ca  400ml
Mesilasvaha 30g
Eeterlikku õli - oma lemmik
Klaaspurk (2tk)

Salvi valmistamiseks vajame kõigepealt võilille leotisõli. Kuna võililled sisaldavad palju vett, jätame võililled 1-2 päevaks salvrätikule kuivama. Seejärel paneme õied klaaspurki ja lisame sinna õli ( mandli, aprikoosi, viinamarja, avokaado jne), kuni kõik õied on kaetud. Purgi suurus oleneb sellest, kui palju õisi on. Võid võtta ka kaks väiksemat purki - ühe salvi tegemiseks, teise võid jätta võilille massaažiõliks.
Aseta 1purk veevannile ja kuumuta aeglaselt keskmisel kuumusel ca 20min. Jäta õli mõneks tunniks sooja vette seisma, seejärel võta veevannilt, jätame selle ca nädalaks ootama. 
2 purk pane pimedasse ruumi 3-4 nädalaks seisma, hiljem peale filtreerimist võid lisada paar tilka oma lemmik eeterlikku õli ja massaažiõli ongi valmis.

Salvi tegemisega jätkame nädala pärast kui õli on valmis...

Kui õli on nüüd seisnud, siis kurname selle läbi sõela, pigistame kogu õli välja. Saime 200g õli ja võtame 30g mesilasvaha. Vaha sulatame veevannil koos õliga kuni kõik on sulanud ja valame topsikutesse. Jätame tahenema, võib asetada ka külmikusse ja salv ongi valmis. Väga mõnusa maheda lõhnaga. Kasuta kuivadel kätel või jalgadel.